Avatar
PZS nr 2 w Sieradzu


tarcza

Kontakt:


www.zamkowa15.edu.pl

sekretariat@zamkowa15.edu.pl

43 827-15-36 / 43 822-40-40

98-200 Sieradz, ul.Zamkowa 15, woj.łódzkie, PLMisja szkoły:
„Pragniemy w atmosferze zaufania, odpowiedzialności i kreatywności wspierać uczniów w drodze do sukcesu.”


Kalendarz roku szkolnego 15.09.2021 r.main08.03.2022 r.

X Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Niezłomnych)

„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych” - jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i za krew przelaną w obronie ojczyzny’, Przypada na 1 marca. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński „Pług”. i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu.
Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę marca w Sieradzu 15 Brygada Wsparcia Dowodzenia zorganizowała uroczystość składania kwiatów pod pomnikiem „Wyklętych” przy ulicy Rycerskiej, a w dalszej kolejności bieg w parku . W dziesiątej już edycji „Biegu Tropem Wilczym” uczestniczyli Dominika Góra 3B, Antoni Broniecki 3C i Brian Czyż z klasy 1A.
Robert Brzeziecki, 06.03.2022 r.

Spotkanie z prokuratorem Robertem Majewskim

1 marca klasa 3D uczestniczyła w spotkaniu z panem Robertem Majewskim - prokuratorem w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, który od ponad 20. lat zajmuje się przestępczością zorganizowaną.
Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca osób związanych z wymiarem sprawiedliwości, zapoznali się ze specyfiką procesów karnych. Nasz gość opowiadał także o świadkach biorących udział w rozprawach (świadek koronny, mały świadek koronny oraz świadek anonimowy), o współpracy z wymiarem sprawiedliwości z krajów UE oraz o ciekawych sprawach, które prowadził, m. in. o porwaniu Polaka w Pakistanie i jego egzekucji, o tajemniczych zniknięciach w willi Chimera w Milanówku.
Na koniec uczniowie mieli okazję przymierzyć togę prokuratorską.
Spotkanie zostało zorganizowane przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw ,,Zamkowa 15" w ramach cyklu „Ludzie z pasją”.
01.03.2022 r.

Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz

11 lutego 2022 roku uczeń klasy 3a MACIEJ STASIŃSKI zajął 5 miejsce w Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Łowiczu.
Gratulujemy Maciejowi.
Dziękujemy za pomoc i opiekę Panu Damianowi Kuchczyńskiemu właścicielowi Przedsiębiorstwa Usługowo - Handlowego KUCHCIK.
01.03.2022 r.

Pomagać może każdy - „Uśmiech kosztuje mniej niż prąd, a daje więcej światła.”

9 lutego członkowie Szkolnego Wolontariatu uczestniczyli w spotkaniu online z przedstawicielami Fundacji Dr Clown Oddział Sieradz. Pani Katarzyna Kwapiszewska i inni wolontariusze Fundacji zaprezentowali swoje działania, opowiadali o tym, co ich skłoniło do tego, żeby zostać doktorami Clownami i o reakcjach małych pacjentów i seniorów na spotkania z nimi.
Chętnych do działania w Fundacji Dr Clowwn zapraszamy na zebranie Szkolnego Wolontariatu do sali 111.
Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Zarządu Towarzystwa Wspierania Inicjatyw „Zamkowa 15”.
Weronika Kałuzińska kl. 4D, 19.02.2022 r.

Sieradzka firma Asclepios rozpoczyna współpracę z Powiatowym Zespołem Szkół

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik logistyk i technik spedytor w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu będą mogli zdobywać doświadczenie pod okiem zawodowców z sieradzkiej firmy Asclepios. Dyrektor szkoły Patryk Kurpisz podpisał porozumienie z prezesem zarządu Tomaszem Jóźwikiem.

źródło: Nasze Miasto, www.sieradz.naszemiasto.pl , 12.02.2022 r.

„GENERATION Z” – DEBATA Z MŁODZIEŻĄ

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu już po raz kolejny wzięło udział w projekcie realizowanym we współpracy z Instytutem Nowych Technologii w Łodzi.
„GENERATION Z” to projekt dialogu młodzieży z decydentami o wyzwaniach związanych z wchodzeniem na rynek pracy pokolenia Z. Dofinansowany jest z programu ERASMUS+.
Debata odbyła się w dniu 16 grudnia br. i była kolejnym etapem projektu „GENERATION Z” realizowanego przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Instytut Nowych Technologii w Łodzi.
Tym razem odbyła się w formie zdalnego spotkania decydentów z młodzieżą szkół średnich. Uczniowie z klasy 4G i 3A naszej szkoły, zostali objęci projektem i spotkali się z przedstawicielami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi Oddział w Sieradzu – doradcami zawodowymi Centrum Planowania Informacji i Planowania Kariery. Prelegenci przekazali młodzieży wchodzącej niebawem w dorosłość zawodową, szereg podstawowych informacji dotyczących warunków panujących na rynku pracy, zebranych w formie krótkiej prezentacji. Przedstawili badania, które wskazują, że młodzi ludzie w wykształceniu upatrują swój sukces na rynku pracy. Proces przejścia pomiędzy edukacją a rynkiem pracy zależy od wykształcenia, a także od warunków społecznych i gospodarczych. Dlatego bardzo ważne jest umożliwienie im uczestnictwa w konsultacjach oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z doradcami zawodowymi, którzy poprzez własne różnorakie kompetencje i umiejętności są w stanie nadać właściwy kierunek młodym osobom poszukującym własnej drogi zawodowej.
Uczestnictwo w debacie było szansą dialogu dla młodych poszukujących i decydentów, wpływających na rynek pracy. Młodzież wykazała żywe zainteresowanie tematem spotkania, co wyrażało się w licznych pytaniach do prelegentów.
Szczególną uwagę młodzieży przykuła informacja o możliwości zdiagnozowania własnych kompetencji i predyspozycji zawodowych.
Wynikiem debaty było rozbudzenie w uczniach zainteresowania swoją przyszłą drogą zawodową i refleksja, że właściwe zaplanowanie swojej drogi zawodowej może zaowocować sukcesem, zarówno na ścieżce kariery zawodowej, jak i własnego rozwoju.
04.01.2022 r.

Pomoc dla poszkodowanych w pożarze domu

W dniach 16-17 grudnia Szkolny Wolontariat przeprowadził zbiórkę pieniędzy dla rodziny ucznia naszej szkoły, która w wyniku pożaru straciła dom.
Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli udało nam się zebrać 3 384,40 zł, które zostały już przekazane poszkodowanym. W poniedziałek trafi do nich jeszcze 410 zł.
Zbiórkę koordynowali: Weronika Kałuzińska, Monika Pilarska, Marzena Toruńska i Jakub Wańdoch z kl. 4D.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję, za empatię i życzliwość.
Razem możemy wiele zdziałać!
M. Toruńska, kl. 4D, 19.12.2021 r.Facebook
PZS NR  2  na  Facebook'uPromocja
F I L M Y   P R O M O C Y J N E:

Technik żywienia i usług gastronomicznych


Projekt
P R O J E K T   U N I J N Y :

Wyróżnienie
Współpraca
Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą w Sieradzu: